Výhledově bych rád celý web přesunul na (staro)novou doménu sanktpauli.cz a provedl celkovou revizi obsahu. Stránky nejsou více jak šest let aktualizované, obsah je zastaralý, řada obrázků a videí se již nenačítá.

O spuštění nového webu budu informovat na tomto místě.

2009 - 2012

Sezóna 2008/2009

Před ostrým startem druhé sezóny po návratu do 2. Bundesligy byla na Millerntor-Stadionu otevřena nová jižní tribuna. Při té příležitosti mohli diváci sledovat přátelské utkání s reprezentací Kuby, St. Pauli zvítězilo vysoko 7:0.

Mužstvo opustil Charles Takyi, nově hnědý dres oblékli třeba Marius Ebbers, Mathias Hain nebo Rouwen Hennings. Do sestavy už se také pomalu začal propracovávat odchovanec Dennis Daube.

8. srpna St. Pauli nastoupilo k 1. kolu Německého poháru proti Aue. 120 minut branku nepřineslo a muselo se tedy rozhodovat až v penaltové loterii. Čtveřice Florian Bruns, Alexander Ludwig, Filip Trojan a Fabio Morena své pokusy proměnila, zklamal až Marius Ebbers. Hnědo-bílí v poháru stejně jako v předchozím roce skončili po prohraných penaltách.

Podzimní část sezóny se nesla ve znamení úspěchů na domácím poli a naopak špatných výkonů na hřištích soupeřů. Na Millerntoru domácí nepoznali porážku, zatímco z venku si přivezli jediné tři body po výhře nad Duisburgem. (2:1, střelci: Hennings, Bruns).

Jaro nezačalo nijak optimisticky, v prvních třech kolech získalo St. Pauli pohý jeden bod za remízu s Osnabrückem. Tříbodový zisk se zrodil až ve 21. kole, to když Kiezkickers přehráli Kaiserslautern. Radost z první jarní výhry však dlouho nevydržela, neboť v následujícím kole odjelo St. Pauli ze hřiště Mnichova 1860 s vůbec nejvyšší porážkou ročníku - 1:5.

Debakl mužstvu možná paradoxně pomohl. V dalším kole ve vypjatém derby s Hansou Rostock St. Pauli uspělo a zvítězilo doma 3:2, přestože hosté vedli už po pěti minutách 2:0. Tři body do tabulky poté přineslo i další kolo s vítězstvím 3:1 nad Aachenem.

Ve zbytku jara St. Pauli jen třikrát zvítězilo a jednou remizovalo, konečný verdikt zněl: 48 bodů, 8. místo. O místo nejlepšího střelce se podělili Marius Ebbers a Alexander Ludwig, oba nastříleli 10 branek.

Sezóna 2009/2010 - postup do Bundesligy

Ani před startem ročníku 2009/2010 se mužstvu nevyhnula řada změn. Odešli mimo jiné Filip Trojan, Benjamin Weigelt či Alexander Ludwig. Řada odchodů na druhou stranu poskytla prostor pro angažování nových tváří. Na Millerntor přicházejí hráči, kteří se později také značnou měrou zaslouží o úspěch St. Pauli: Max Kruse, Matthias Lehmann, Deniz Naki, Charles Takyi a Markus Thorandt.

Začátek podzimu mužstvu vyšel skvěle. V prvních pěti kolech St. Pauli nepoznalo hořkost porážky, se 13 body a skóre 16:5 tým vévodil 2. Bundeslize. Za zmínku jistě stojí druhé kolo, v němž St. Pauli uštědřilo na nově otevřeném stadionu v Aachenu domácím výprask 5:0.

Cesta DFB pohárem skončila, dalo by se říci už tradičně velmi brzy. Ve druhém kole byl nad síly Kiezkickers výběr Werderu Brémy.

Na konci září přišel drobný výpadek formy - prohraná střetnutí s Kaiserslauternem a Bielefeldem a tím pádem klesnutí na 4. příčku tabulky. Září vystřídal říjen a St. Pauli opět naskočilo na vlnu pohody když doma porazili Mnichov 1860 3:1. Do zimní pauzy sesbírali hnědo-bílí v devíti zápasech celkem 17 bodů, zimu pak přečkali s 33 body na 2. místě tabulky.

V prvním jarním střetnutí vycestovalo St. Pauli na hřiště Ahlenu. Vypadalo to, jako by ještě hráči byli myšlenkami v zimní přestávce. Až v 77. minutě skóroval Ebbers a o necelých deset minut později pojistil vítězství debutant Sukuta-Pasu. Před 23. kolem drželo St. Pauli druhou příčku, šest bodů před třetím Augsburgem a pouhý bod za vedoucím Kaiserslauternem.

Stejně jako na podzim přišlo zhoršení výkonů. St. Pauli prohrálo postupně s Kaiserslauternem (0:3), Bielefeldem (0:1) a Mnichovem 1860 (1:2). Není divu, že trenér Stanislawski měl po této neúspěšné sérii k mužstvu dlouhý proslov. Následující tři vítězství (nad Oberhausenem, Cottbusem a Rostockem) vlila hráčům do žil zpět dávku sebevědomí. St. Pauli se vrátilo na druhé místo. Klíčové střetnutí se třetím Augsburgem přineslo 30. kolo. Veledůležité tři body za výhru 3:0 zajistili Lehmann a dvojnásobný střelec Ebbers. Pachuť z těsné prohry s Unionem Berlín (0:1) smazala vysoká výhra nad Koblenzem (6:1). Dvě kola před koncem ligy měli hnědo-bílí jistotu baráže, zatímco Kaiserslautern již slavil návrat do Bundesligy.

Jistotu postupu získali Kiezkickers ve 33. kole na hřišti Greuther Fürth. Po vítězství 4:1 mohly naplno propuknout oslavy postupu mezi fotbalovou elitu.

Sezóna 2010/2011 - památné derby, sestup a loučení

Ani období před ročníkem 2010/2011 se nevyhnula řada změn v kádru. Brankář Patrick Borger a vytáhlý forvard Morike Sako odešli hledat štěstí jinam a Thomas Meggle ukončil aktivní kariéru, aby později posílil realizační tým St. Pauli. Příliv posil zahrnoval obránce Volze a Zambrana, záložníka Bartelse a v Německu velmi oblíbeného ex-reprezentačního útočníka Geralda Asamoaha. Na hostování přišli gólman Thomas Kessler a levý bek Bastian Oczipka.

Obnovená Bundesligová premiéra se St. Pauli povedla. Kiezkickers díky třem brankám v posledních deseti minutách udolali Freiburg 3:1. Z následujících dvou střetnutí však mužstvo vyšlo bodově naprázdno a rázem kleslo na 13. příčku. 19. září sahalo St. Pauli na Millerntor-Stadionu po vítězství v městském derby, remízu pro HSV ale dvě minuty před závěrečným hvizdem zachránil Mladen Petric. Podzim tým skončil se 17 body na 15. místě, jen dva body od sestupových pozic.

Do jarní části vstoupili hráči s novým elánem. Po dvou remízách (2:2 s Freiburgem i Hoffenheimem) přišla hned tři vítězství. Ve 20. kole nejprve svěřenci kouče Stanislawskiho sestřelili Köln 3:0. Týden nato porazili Gladbach 3:1.

16. únor se poté zapsal do novodobých dějin klubu. Po třiatřiceti letech (!?) totiž St. Pauli zvítězilo v derby nad HSV. Max Kruse v 59. minutě rozehrál rohový kop k Fabianu Bollovi, ten akrobaticky prodloužil na zadní tyč, kde už číhajícímu Asamoahovi stačilo jen hlavou míč doklepnout do prázdné branky (záznam na youtube.com). Památné vítězství oslavovali nejen fanoušci na stadionu HSV, ale také cca. 10 000 příznivců sledujících utkání na velkoplošných obrazovkách na Millerntor-Stadionu. Vítězná série vynesla St. Pauli až na 11. příčku v tabulce Bundesligy.

Bohužel, až do konce sezóny Kiezkickers nezískali víc než jeden jediný bod za remízu s Wolfsburgem (2:2). V posledních dvanácti zápasech inkasovali hnědo-bílí třatřicet gólů (z toho osm při výprasku od Bayernu Mnichov). Do sítí soupeřů přitom míč dopravili jen osmkrát.

Konečné zúčtování nebylo nijak veselé. 29 bodů a poslední místo.

Trenér Holger Stanislawski po dvaceti letech (v různých funkcích, hráčem počínaje a hlavním koučem konče) opustil St. Pauli a zamířil na lavičku Hoffenheimu. Novým trenérem St. Pauli byl jmenován dosavadní kouč Paderbornu André Schubert.

Sezóna 2011/2012 - nový začátek

Jak už bývá zvykem, po sestupu do 2. Bundesligy proběhla i v St. Pauli celá řada změn. Odešli trenér Stanislawski a jeho spolupracovníci André Trulsen a KP Nemeth. Dres změnili Florian Lechner (Karlsruher SC), Marcel Eger (FC Brentford) a Matthias Lehmann (Eintracht Frankfurt). Do svých mateřských klubů se vrátili hostující Bastian Oczipka a Thomas Kessler. Timo Schulz přešel do rezervy St. Pauli a začal se věnovat také trenérskému řemeslu, zkušený gólman Matthias Hain ukončil kariéru a převtělil se do role trenéra brankářů.

Přišli Philipp Tschauner, Sebastian Schachten, Mahir Saglik, Kevin Schindler a na hostování pak trojice Patrick Funk, Lasse Sobiech, Petar Sliskovic. O novém trenérovi André Schubertovi již byla řeč výše.

První ligové kolo bylo dosti netradiční. St. Pauli za trest nesmělo hrát na Millerntor-Stadionu, neboť ještě v předchozí sezóně zasáhl jeden z fanoušků při zápase se Schalke 04 kelímkem jednoho z rozhodčích. Utkání proti Ingolstadtu se proto hrálo na náhradním hřišti, konkrétně v 60 km vzdáleném Lübecku. Netypické "domácí" utkání St. Pauli zvládlo, Fabian Boll sám dvěma góly zajistil výhru 2:0. Hnědo-bílí poprvé prohráli v 6. kole, a to s Braunschweigem 0:1. V následujícím, 7. kole předvedli Schubertovi svěřenci senzační obrat, když otočili zápas s Mnichovem 1860 z 0:2 na 4:2.

Max Kruse a Marius Ebbers se stali střeleckými tahouny - po deseti kolech měl první jmenovaný na kontě 6 branek, druhý jen o jednu méně. Především bilance záložníka Kruseho už dávala tušit, že prožije bezpochyby svou dosud nejlepší sezónu v dresu St. Pauli.

Do druhé poloviny sezóny vstupovalo St. Pauli ze čtvrté příčky se 36 body. Hned v úvodním zápase přišla ztráta, Ingolstadt oplatil St. Pauli podzimní porážku a zvítězil 1:0. V posledním zápase před zimní pauzou ještě St. Pauli dokázalo porazit Eintracht Frankfurt, jednoho z horkých kandidátů na postup. Výhru 2:0 zajistili Morena a Kruse. Radost přesto poněkud hořkla ve světle dvou událostí. Za prvé se zranila brankářská jednička Philipp Tschauner. A za druhé byl v průběhu zápasu zasažen předmětem hozeným z hlediště záložník Eintrachtu Pirmin Schwegler, což pro St. Pauli znamenalo dohru před disciplinární komisí.

V zimním přestupovém okně odešel do Ingolstadtu nevyužitý stoper Ralph Gunesch a z Bochumi ještě přišel na půlroční hostování gólman Philipp Heerwagen, protože Tschaunerovo zranění patřilo do kategorie těch vážnějších.

První domácí zápas po novém roce vyhrálo St. Pauli nad Bochumí 2:1, když se dvakrát trefil krajní bek Sebastian Schachten. Ve 30. kole bylo na programu důležité střetnutí s Unionem Berlín, vždyť Kiezkickers stále ještě živili zcela reálnou naději na návrat do Bundesligy. Union vedl po trefě Markuse Karla (32.minuta), na 1:1 vyrovnal Max Kruse (59. minuta). V 81. minutě se před branku dostal Ebbers a hlavou míč trefil do své pravé ruky, od níž už balon putoval do sítě. Ani jeden z rozhodčích tento moment nezaznamenal a branka by tak byla uznaná, Ebbers však ruku sám přiznal a stav zůstal 1:1! Málokdy viděné gesto fair-play pak v nastaveném čase "fotbalový bůh" odměnil brankou Fina Bartelse, který rozhodl o vítězství hnědo-bílých 2:1.

V dalším kole odcestovalo St. Pauli na hřiště vedoucího Fürthu a odjelo s porážkou 1:2. Hráči Fürthu mohli poté definitivně oslavit první postup do Bundesligy v klubové historii.

Zbylá tři utkání dopadla následovně. Nejprve St. Pauli porazilo Hansu Rostock jasně 3:0 (na Millerntor-Stadion měli mimochodem z bezpečnostních důvodů zákaz vstupu fanoušci Rostocku) a Eintracht Frankfurt si mezitím zajistil přímý postup do Bundesligy, takže St. Pauli zbyl boj o baráž. Naděje značně pohasly po prohře na půdě Dynama Drážďany 0:1, přesto ještě nebylo vše ztraceno.

Do posledního zápasu s Paderbornem dali hráči St. Pauli skutečně vše. V poločase vedli už 2:0 po trefách Sobiecha a Kruseho, ve druhé půli přidali branky ještě Bruns, Volz a Naki. Ani vysoké vítězství však nestačilo, Düsseldorf uhrál s Duisburgem remízu a díky lepšímu skóre postoupili do baráže. St. Pauli skončilo na nepopulární čtvrté příčce.